Budoucnost internetu hledejme v optice

Když se v Kalifornii, před zhruba 50 lety, v rámci vojenských výzkumných experimentů objevily první zárodky dnešního internetu, nikdo ze zúčastněných nemohl tušit, s jakým budoucím fenoménem se právě setkal. Od poloviny 90. let minulého století je internet komerční záležitostí a předvídat jeho vývoj je sice obtížné, ale zdaleka ještě nekončí. Naopak, každým rokem uživatelé získávají nové možnosti a vylepšení.

Internet bez závazku, optické přípojky, bezdrátové připojení, internet
s vysokou rychlostí a nízkou latenci, plně zálohované a jištěné sítě… to vše se nabízí i zájemcům v našem regionu, v oblasti Prahy-východ. „Kvalitní internetové připojení pro nás neznamená jen to, že nabídneme nejmodernější technologie a klienta připojíme. Pro nás to je profesionální přístup
a komplexní služby – od návrhu, přes realizaci až po monitoring a zajištění kontroly připojení, servisu a modernizaci sítí,“ objasňuje základní filozofii Zdeněk Polách, majitel společnosti Allstar Net. Ta se v Praze a u nás specializuje na poskytování internetového připojení přes bezdrátové i kabelové sítě, pro firmy i domácnosti. Budoucnost je nutné hledat právě v optické síti; přestože je investice do ní ještě poměrně vysoká a návratnost tak do dvaceti let, vyplatí se.
„Optické sítě dnes máme či stavíme v Říčanech, Mukařově, na Žernovce,
v Petříkově, Struhařově, Stránčicích, Tehově, Mnichovicích, Mirošovicích, Všestarech, Velkých Popovicích, Černých Voděradech, Čerčanech či Senohrabech. Aktuálně nejrozsáhlejší výstavbu dokončujeme na Žernovce, kde to bylo s připojením k internetu vždy špatné. Nám se díky dobré spolupráci s obcí i s místními občany podařilo vystavět optickou trasu podél nového vodovodního řadu a nedávno jsme ji napojili na náš páteřní bod v Mukařově,“ upřesňuje ředitel rozvoje sítě Allstar Net Jiří Mareš, který internet v lokalitě buduje déle než deset let a stál u zrodu nejedné z konkurenčních sítí.

Připojení přes optická vlákna je nejrychlejší, nejspolehlivější
a nejmodernější způsob „jak být na internetu“ a tato technologie zatím nebyla překonána. „Aktuálně nabízíme rychlosti připojení až do 1 000 Mbps, ale v budoucnu na tomtéž kabelu umíme nabídnout klidně 100 000 Mbps.“
A co si představit pod pojmem optické vlákno? Vlákno z čistého skla, slabé zhruba jako lidský vlas. Svázaná vlákna pak tvoří optický kabel (obsahuje stovky až tisíce vláken chráněných vnějším pláštěm), kterým je přenášen světelný signál.

POBOČKA Mirošovice, Hlavní 126
Pracovní doba techniků: Po – Pá: 8:00-16:30
CALL CENTRUM: 733 788 883
Po – Pá: 8:00 – 21:00, So-Ne: 10:00 – 20:00
Email: info@allstarnet.cz
www.allstarnet.cz