CORO PICCOLO: Sbor plný pěveckých talentů přijímá nové členy

Je jim v průměru 10 let. Zpívají ve sportovních halách i v klasických koncertních síních, natáčí pro televizi i rozhlas, spolupracují s řadou předních umělců a uměleckých těles, hrají ve filmu i v divadle a nebo si prostě jen tak hrají. Bezmála dvě stovky malých zpěváků, herců a tanečníků, rozdělených podle věku  a čtyř oddělení navštěvuje dětský sbor Coro Piccolo z Kolovrat, který se v současné době řadí mezi přední pražská umělecká tělesa.

 

TAK TROŠKU JINÝ SBOR

Pod pojmem dětský sbor se každému nejspíš vybaví trojstup dětí oblečených ve stejnokroji, nehybně stojících na stupních a zpívajících pod dohledem sbormistra, který  zabírá přední část jeviště. Coro Piccolo to mají jinak. Kromě zpěvu a intonace se totiž děti věnují herectví, učí se jevištní mluvu, trénují precizní výslovnost i frázování. Hrají herecká improvizační cvičení a mají lekce tance.  Sborová vystoupení jsou často pojímána jako hudebně dramatická představení a každá skladba, kterou děti zpívají, je doplněna hereckou akcí nebo choreografií. Takový koncert sboru je potom zábavný jak pro diváka, tak především pro děti samotné.

GALAKONCERTY, TELEVIZE  I CHARITA

Sbor Coro Piccolo pravidelně spolupracuje s nejrůznějšími interprety české populární scény a děti mají  za sebou neobyčejné hudební zážitky. Vystupují  například se symfonickým orchestrem v malebných prostorách paláce Žofín, ale mají za sebou i koncerty ve sportovních halách pro desetitisíce diváků. Zpívají v Rudolfinu, v Lucerně i v rockových a jazzových klubech.  Díky jasnému zvuku sboru a čistým hlasům jeho sólistů sbor spolupracuje s nejrůznějšími televizními stanicemi a děti propůjčují své hlásky filmovým i animovaným postavičkám. Děti ovšem se stejnou vážností  vystupují na benefičních koncertech a zapojují se do nejrůznějších charitativních projektů. Pravidelně sbor vystupuje pro Pestrou společnost a úzce spolupracuje například s projektem Obědy pro děti.

LÍHEŇ MUZIKÁLOVÝCH TALENTŮ

V rámci pravidelných zkoušek jsou děti připravovány ke konkurzům na dětské muzikálové role. Děti se učí hereckou improvizaci a sbormistryně Jana Galíková dbá jak na intonační jistotu, tak především na přirozený a kultivovaný projev. A právě díky tomu jsou  děti s úspěchem obsazovány do dětských rolí pražských muzikálů a sbor Coro Piccolo je v podstatě líhní hereckých a pěveckých talentů. Ty menší děti hrají menší role nebo vystupují v dětské company, ty zkušenější potom ztvárňují hlavní dětské role na prknech divadel Hybernia, Broadway, GOJA Music Hall nebo v Hudebním divadle Karlín.

KAMARÁDSTVÍ I RADOST  Z  DOBŘE ODVEDENÉ PRÁCE

Přestože se členové sboru pohybují ve světě šoubiznysu a je na ně často kladen velký tlak, jsou děti ze sboru Coro Piccolo především dětmi. Jsou přirozené, hravé a kamarádské. Zažívají neopakovatelné okamžiky na jevištích i na zkouškách a kromě kulturních zážitků získávají stále nové a nové kamarády, se kterými tráví vekou část svého volného času. Pěvecký sbor je živá buňka, ve které se stále něco děje a Coro Piccolo je navíc buňkou, která rozdává radost a společně se raduje z dobře odvedené práce.

SBOR PŘIJÍMÁ NOVÉ ZPĚVÁKY CELOROČNĚ

Dětský sbor Coro Piccolo přijímá nové zpěváky celoročně pro všechna oddělení sboru. Přihlásit nadané děti mohou rodiče na kterékoliv zkoušce. Vítány jsou všechny děti, které mají zdravý hlas a chuť učit se novým věcem.  Sbor zkouší každé pondělí a středu v sále U Boudů v Kolovratech, kde aktuálně probíhá nábor dětí  do výběrové skupiny sboru i do přípravky pro nejmenší.

Kontakt: Jana Galíková: 775220277

Autor: Jana Reinerová