Díky potápění zapomínáme na handicap

Zaměstnanci kolínské společnosti Colognia press dokázali, že umí myslet na lidi, ke kterým nebyl osud příliš nakloněn. Rozhodli se, že uspořádají tombolu
a výtěžek věnují na podporu nevidomým potápěčům. „Když jsem poprvé slyšela o potápění nevidomých, velice mě to zaujalo,“ říká ředitelka společnosti Štěpánka Líznerová. „Netušila jsem, že slepí lidé dokážou mít z potápění takový zážitek. Že pod vodou cítí obrovskou svobodu a bezpečí, protože se mohou volně pohybovat a nemusí se obávat, že o něco zakopnou. Proto jsme se rozhodli, že vybranou částku věnujeme právě na podporu této aktivity. Velice si vážím všech svých kolegů, kteří nezaváhali a přispěli.“

Jako poděkování uspořádali František Pudil, Bohdana Holá, Hynek Kašpar a Klára Toušková, kteří se o nevidomé potápěče starají, setkání se zástupci firmy v Aquapalace Praha – stylově u potápěčské jámy. Osobně přišli poděkovat i Vladimír a Petr, kteří sice nevidí, ale s potápěním mají bohaté zkušenosti a také to na místě předvedli. „Vždy se pod vodu těším,“ říká Vladimír Machota – držitel 7. danu v Taekwon-Do, který o zrak přišel při nevydařeném seskoku padákem. „Takové akce nám dávají zapomenout na náš handicap.“ Společnost Colognia press je ryze českou firmou s nejmodernějším strojním vybavením. Mezi její produkty patří hlavně etikety a speciální etikety, ale zabývá se celou řadou dalších produktů, jako jsou visačky, flexibilní obaly, nekonečné pásy, potisk laminátu nebo vstupenky.
Colognia press získala druhé místo v soutěži Vodafone Firma roku 2017. Zároveň získala i titul Odpovědná firma roku 2017. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. „Společnost porota ocenila za genderovou vyváženost v týmu, zaměstnanecké benefity a podporu vzdělání nejen v rámci firmy, ale celém regionu. Dále úzce spolupracují s aplikací „Lepší místo“ a přispívají na sportovní akce, domy s pečovatelskou službou a do školství. Trvale se zaměřují na zdokonalování systémů a procesů vedoucích ke snížení dopadu na životní prostředí,“ zdůvodnila volbu Jolana Hájková z Vodafone Czech Republic.
Soutěž Hospodářských novin Firma roku 2017 patří svým všeoborovým a regionálním zásahem k největším podnikatelským kláním v zemi. V hodnocení dosahuje maximální objektivity a vytváří zcela ojedinělé vzájemné porovnání účastníků v jednotlivých krajích i za celou Českou republiku. V rámci Středočeského kraje soutěžilo více než 400 firem.