Hudební divadlo Karlín Junior – zaměřeno na mladé diváky

Hudební divadlo v Karlíně je po Státní opeře druhým největším pražským divadlem. Funguje od roku 1881 pod různými názvy. Hrála se zde cirkusová, varietní, operetní a v současnosti hlavně muzikálová představení. Krátkou dobu zde působilo i Prozatímní divadlo, Werich a Voskovec nebo divadlo Semafor. Od loňského jara se divadlo začalo věnovat i dětem a pod značkou HDK junior uvádí hudební revue z pera Antonína Procházky – Jak se dělá muzikál. Od listopadu přechází produkce Pixa-pro pod HDK junior.

Pixa-pro hrála autorské muzikály Aleny a Jana Pixových několik let v Divadle Hybernia (Kapka medu pro Verunku, Alenka v kraji zázraků, Sněhová královna a Královna Kapeska). Královna Kapeska bude prvním muzikálem, který se na prknech Hudebního divadla v Karlíně objeví. Jak se dělá muzikál Kdybychom to nazvali představením, tak to není pravda, natož výchovným koncertem – to zavání nudou. Nuda je to poslední, s čím se u nás v divadle setkáte. Komedie má ten dar, že dokáže sdělit věci seriózní formou lidem nejpříjemnější – totiž humorem. Vezmeme vás na projížďku celým tím nádherným martyriem: Od výběru titulu, přes konkurz, první čtenou až po aranžovací zkoušky na jevišti. Nahlédnete s námi do zákulisí, dílen, maskéren a rekvizitáren. Zažijete trému před premiérou i euforii po ní.

VSTUPENKY zakoupíte na www.pixapro.cz a www.hdk.cz Na těchto stránkách najdete veškeré informace a termíny všech představení