Naše Taekwon-Do mezi špičkou v Evropě

Tým české národní reprezentace zaznamenal úspěch na letošním mistrovství světa, které se konalo v dubnu v Německém Inzellu. Junioři obsadili 8. místo v silovém přerážení a 9. místo ve sportovním zápasu, seniorský tým se umístil na 9. místě ve sportovním zápasu a na 10. místě ve speciálních technikách. Juniorka Barbora Jílková obsadila 4. místo ve speciálních technikách a 5. místo ve sportovním zápasu. Po návratu z mistrovství světa začala opět v SKC Ondřejov další příprava českého týmu národní reprezentace na mistrovství Evropy, které se konalo v říjnu bosenském Sarajevu.

Trenéři týmu rozhodně nepodcenili přípravu, protože konkurence je obrovská. Celkový počet účastníků největšího evropského podniku byl více než 1200 osob – ze třiceti přihlášených evropských zemí bylo nominováno 680 závodníků. Z našich reprezentantů se nejlépe vedlo juniorkám Vendule Loušové, která vybojovala bronzovou medaili ve speciálních technikách a Barboře Jílkové, jež obsadila ve stejné kategorii 9. místo. Naši junioři Vasyl Halatyba, Bára Jílková a Eva Štětinová obsadili 9. místa ve sportovním zápase. Největší úspěch čekal na český tým až v sobotu, kdy se Pavel Kupr, Jan Vácha a Tomáš Mácha probojovali do nejvyšší evropské desítky ve sportovním zápasu. Ve speciálních technikách se našim děvčatům podařilo obsadit 2. místo a získaly i titul vicemistryň Evropy 2019. Neděle 13. října patřila jen týmovým kategoriím, ve kterých jsme opět zaznamenali zásadní úspěch – děvčata získala 5. místo v kategorii sportovního zápasu, 7. místo získal juniorský tým mužů v kategorii silového přerážení, 7. místo obsadil seniorský tým mužů v kategorii speciálních technik a z 9. místa se radoval juniorský a seniorský tým ve volném zápasu. V celkovém pořadí z 30 evropských států se díky našim výsledkům posunula Česká republika na 18. místo. Velký respekt si zaslouží i realizační tým české reprezentace – Lída Machotová, Vladimír Machota, hlavní trenér reprezentace Tomáš Jílek a trenéři Milan Zach, Pavel Kupr a Michal Machota. Takové úspěchy jsou možné díky podpoře Středočeského kraje, Města Říčany a SKC Ondřejov.