Poděkování Josefu Zichovi za 40 let obětavé práce

Ač máme Velikonoce za dveřmi, dovolte mi ještě jednu vzpomínku na Vánoce. Je to totiž už neuvěřitelných čtyřicet let, co se v našem regionu máme možnost setkávat s tradiční Českou mší vánoční „Hej mistře…“ J. J. Ryby. Zajisté nejeden z čtenářů zavítal na koncert v Ondřejově, Kostelci nad Černými lesy, Říčanech či Betlémské kapli v Praze, na mši v Mnichovicích či v Hrusicích nebo i na další místa, kde v minulosti Rybovka také zazněla.
Aby bylo možné jeden jediný koncert odehrát, je potřeba nemalé množství hudebníků a sborových i sólových zpěváků. Ale i dostatek nakopírovaných not, stupínky pro sboristy a další spousta pro návštěvníka koncertu neviditelných aktivit. A ještě jedna důležitá osoba – dirigent.
My máme to obrovské štěstí, že naším dirigentem je Josef Zicha, pro některé možná známější jednoduše jako Pepík. Právě díky němu již těch zmíněných čtyřicet let zaznívá v našem kraji hudba, kterou mám snad nejen já již neodmyslitelně spjatou s dobou vánoční. Rádi bychom mu i touto cestou poděkovali za čas, který této Bohu libé aktivitě věnuje a za jeho nakažlivý optimismus a dobrou náladu, které kolem sebe nekontrolovaně šíří. Zápraží může být hrdé na tohoto svého rodáka.
Nejsme žádné pevné hudební těleso, jsme jen lidé, které baví muzika. Amatér nebo profesionál, u nás má dveře otevřené každý. Pokud tedy máte chuť si s námi zahrát či zazpívat, napište na vydrar@razdva.cz pro bližší informace.
Jménem všech muzikantů Štěpán Vydrař