Sportovní areál u 3. ZŠ U Říčanského lesa se začne stavět letos

Zastupitelé města schválili rozpočet a vyčlenili peníze na dokončení rekonstrukce ulice Olivova, ulice Labská, Otavská nebo Nerudovy ulice. Třináct milionů korun půjde na výstavbu sportovního areálu školy „U lesa“, v přípravě je také cyklostezka z Kolovrat do Mnichovic. Rozpočet je vyrovnaný a rozděluje více než 360 milionů korun. Asi hlavní investicí roku 2017, kterou pocítí nejenom žáci 3. ZŠ U Říčanského lesa bude výstavba sportovního areálu. Bude obsahovat hřiště s umělou trávou 60 x 40 metrů, běžecký ovál s tribunou a zázemím, menší hřiště s umělým povrchem, které bude na zimu opatřeno nafukovací halou. V neposlední řadě by zde měl vyrůst skatepark, horolezecká stěna a terénní okruh pro cyklisty, tzv. pumptrack.
„Projektuje se a věřím, že první etapa sportoviště by se mohla začít stavět někdy o prázdninách,“ vysvětluje starosta Vladimír Kořen (Klidné město) a dodává: „Myslím, že kupříkladu velké hřiště s umělou trávou budou využívat nejenom žáci, ale také třeba fotbalové kluby pro své tréninky.“
„Přemýšleli jsme o provizorních řešeních, ale ukázalo se, že investice do vybudování nějakého plácku na venkovní tělocvik, by byly ve výši třeba tří set tisíc, nebyla by to dobrá investice. Navíc vedle školy je Olivovna, která může dočasně prostor pro naše žáky poskytnout“, popisuje ředitel školy Dalibor Dudek. Hřiště bude oddělené od provozu školy, bude přístupné veřejnosti a mělo by mít svého správce.