Tělocvična Joe Šmejkala v Mnichovicích byla slavnostně otevřena

V Mnichovicích otevřeli druhou etapu dostavby základní školy – šatny, výtah a především novou velkou tělocvičnu, na kterou čekaly celé generace dětí. Během celého odpoledne až večera se přišla do nové, moderní tělocvičny podívat bezmála tisícovka občanů.

„V naší škole se učí děti ze čtyř spádových obcí a já jsem ráda, že se na rozvoji naší školy podílíme společně. Zatím vítězí zdravý rozum a na všem se s okolními obcemi vždy domluvíme,“ uvedla starostka Petra Pecková.
Nechyběla ani poslankyně Věra Kovářová, která se zasloužila o prosazení financí na rozvoj škol v zázemí kolem Prahy. Na školy už byla vyčleněna více než miliarda korun a mnichovická škola už má z těchto peněz postaveny dvě etapy dostavby školy a chystá se etapa třetí – stavba nové školní kuchyně a jídelny.
Po slavnostním přestřižení pásky se mohli občané vydat na prohlídku nové tělocvičny. Všem se líbil moderní styl a především dlouhá chodba v suterénu, která byla upravena jako fotogalerie mnichovických sportovců s fotografiemi od roku 1850 až do současnosti.
„Fotky jsme vybírali a lepili po nocích. Na tělocvičnu se čekalo po celé generace a celé generace mnichovických rodin sportují. A já chtěla, aby děti viděly na fotkách nejen sebe, ale třeba i svoje rodiče jako malé, nebo babičky a dědečky. Proto jsme už v zimě vyzvali občany, aby nám nosili své fotky. Mnoho fotodokumentace poskytl i náš městský archiv,“ sdělila paní starostka.
Slavnostní program pak patřil především sportovcům, kteří divákům předvedli své dovednosti. Představili se gymnastické oddíly MTM Motion Mnichovice a Gymnastika Říčany, Taekwon-Do Sparing a rodina Steinova, mnichovičtí fotbalisté a pozemní hokejisté.
Návštěvníci si mohli prohlédnout celý areál školy. Připraveny byly komentované prohlídky a ochutnávka dobrot od skvělých kuchařek ze školní jídelny. Za tělocvičnou si mohli nadšenci zacvičit na novém workoutovém hřišti, na asfaltovém hřišti zase vyzkoušet parkour s hochy z „Ulice dětem“. K všeobecné dobré pohodě přispěla jazzová kapela.
Tělocvična nese název po slavném mnichovickém občanu – mistru světa v zápasu řecko-římském i volném stylu – Josefu (Joe) Šmejkalovi, přemožiteli Gustava Frištenského.

Projekt „Dostavba ZŠ Mnichovice, 2. etapa – šatny žáků, tělocvična“ je spolufinancován ze státního rozpočtu ČR prostřednictvím Ministerstva financí ČR.

Naše škola se v poslední době hodně rozrostla. A to doslova na všechny strany. Před třemi lety přibylo nové patro s deseti učebnami, máme přístavbu šaten, výtah, aulu, malou školu na náměstí. I nás je více než dvojnásobek – 720 žáků a téměř 90 zaměstnanců. K tomu jsme měli jednu malou tělocvičnu. Jsme moc rádi, že toto už neplatí. Věřím, že nová velká tělocvična bude kvalitním zázemím pro všechny stávající i nové sportovce. Máme z ní obrovskou radost.
Marcela Erbeková, ředitelka školy