TŠ Twist Říčany je vicemistrem světa 2016 v dívčích rokenrolových formacích do 15 let!

Opět se potvrdilo, že říčanská taneční škola je světově známá a úspěšná. Ke třem titulům světových šampionů (2009, 2010 a 2012) přidali další fenomenální úspěch. Šestnáct dívenek pod vedením Jiřího a Zuzany Boháčkových v choreografii na motivy muzikálu Cats znovu dobývalo cíle nejvyšší. A nic na tom nemění ani fakt, že letos se MS konalo v Praze. Mezi porotci nebyl nikdo z ČR. A dodejme, že chyběl jen kousíček a nezněla by 8. 10. v hale Královka v Praze ruská, ale česká hymna pro vítěze! Na vítězné ruské tanečnice česká formace Madonna ztratila jen minimálně.

Formace Madonna z Říčan uchvátila nejen tanečním výkonem, ale i velmi nápaditou choreografií. A jak nám řekla Zuzana Boháčková, hlavní choreografka oddílu, letos dívky opravdu chtěly dosáhnout na medaile a podřídily tomu veškerý volný čas. „Máme nyní opravdu skvělý tým, který má ještě potenciál dosáhnout na medaile i na blížícím se mistrovství Evropy ve Švýcarsku 13. listopadu. Dívky s chutí nastupovaly i na víkendové mimořádné tréninky,“ uvedla.
Všechny dívky tvrdě trénovaly několik let, než se vůbec na MS nominovaly. Svoje taneční zkušenosti získaly právě v TŠ Twist Říčany a to už od přípravky.  

Boxík:

Kromě Říčan a Kamenice trénuje TŠ Twist v SKC Ondřejov. Pod vedením zkušených trenérek – bývalých mistryň Lucie Mášové a Terezy Malé – zde trénují kromě přípravky pro děti od pěti let i dva starší soutěžní týmy – Jungles a Stars. Zatím sice získávají zkušenosti, ale kdo ví, kam bude jejich výkonnost stoupat. 

 

 Více na www.tstwit.cz, nebo na facebooku