V Dolních Břežanech otevřeli unikátní sportovní halu

V Dolních Břežanech se uskutečnilo slavnostní otevření nové sportovní haly. Jedná se o významný okamžik, na který se těšila řada místních sportovců a školáků. Díky této unikátní stavbě, která je postavena jako součást školního areálu, získávají Dolní Břežany a okolní obce další kvalitní zázemí pro sportovní a volnočasové aktivity.
„Výstavba sportovní haly je největší investiční akcí obce, díky které získává břežanská škola nové prostory na výuku tělocviku. Halu budou pro svou činnost využívat také místní sportovní kluby, veřejnosti bude sloužit na rekreační sport. Velkorysé prostory této unikátní budovy umožní její využití  pro pořádání kulturních a společenských akcí,“ sdělil Věslav Michalik, starosta obce Dolní Břežany. „Budova haly vychází z moderních trendů současné architektury, při jejím návrhu byl kladen velký důraz také na urbanistické hledisko.  Podobnou stavbu v rámci České republiky nenajdete. Výjimečnost této stavby spočívá zejména v jejím oblém tvaru, plášti z hliníkového šindele a také způsobu osvětlení světlovody,“ říká architekt Jakub Našinec, který je autorem návrhu.
Celkové náklady na projektu, včetně nákupu pozemků a projektové přípravy, dosáhly výše 113 mil. Kč.  Na realizaci získala obec od Ministerstva financí dotaci ve výši 70% (79,2 mil. Kč), přispěl také Středočeský kraj částkou 10 mil. Kč.