12-2023

Prosincové číslo nahodilo sváteční hábit…
V rozhovoru zpovídáme úspěšnou autorku kuchařek Janu Florentýnu Pišovou (Zatloukalovou), v historické rubrice se věnujeme zimním sportům, resp. lyžařskému mistrovství v roce 1941, jehož část se konala v Senohrabech za využití tehdejšího skokanského můstku, který tu stával. Věděli jste o něm?
Vánoce nám připomene Poinsettia, tedy vánoční hvěda, tradiční sváteční rostlina tohoto období. A protože  humor, vtip a satira  patří do každé doby a do každého období, nakoukli jsme do prosincových provorepublikových časopisů a pár vtipů přenesli na naše stránky. Zaměřili jsme se také na regionální literaturu, první dvě recenze knih (a zároveň možná i tipy na zajímavé dárky) najdete v Knižním okénku.

ZUŠ Říčany plánuje setkání absolventů školy – v rámci výročí 70. let své existence.
Arter Cateringový servis  nefunguje jen na poli klasického cateringu, jak by z názvu mohlo vyplývat, ale stará se i o školáky či seniory a svou působnost  bude  i nadále rozšiřovat.
Školka Magic Hill pak informuje zájemce o možnostech přijímání dětí, a to již od 2,5 let!

Sledujte nás také na Fb a máte-li zájem o týdenní info z kraje formou několika krátkých zpráv + pravidlené měsíční info o  novém čísle Zápraží, přihlašte se k odběru novinek na našem webu www.zaprazi.eu.