7-8/2024

A máme tu prázdninové vydání, jako každým rokem určené pro oba letní měsíce – červenec + srpen.

Co  v tomto vydání najdete?

ROZHOVOR  s Danou Morávkovou, herečkou, choreografkou a moderátorkou, kterou můžete vidět také na letní scéně ve Voděrádkách u Říčan v divadelní hře Jistě, pane ministře.

HISTORIE nás tentokrát zavádí  sto let zpátky, na olympiádu do Paříže a zároveň do Říčan, neboť právě zde se olympiádě a  Jaroslavu Brožovi, který se jí účastnil jako člen cyklistického oddílu Československa, věnují připomínkovou výstavou v muzeu.

Historií a zároveň současnotí se zabývá také článek o květnickém kamenném barokním mostu, kterému hrozí demolice… Poslední zprávy jsou pro most příznivé,  Středočeský kraj navrhl prohlášení mostu  kulturní památkou, další vývoj událostí budeme sledovat.

TIP NA VÝLET směřuje tentokrát na Benešovsko, kde na dohled od Poříčí nad Sázavou stojí unikátní středověká tvr v Mrači.

ZPRÁVY máme  v tomto čísle dokonce na dvou stránkách, jedna je věnována pouze dopravní situaci v kraji na Zápraží.

 

KŘÍŽOVKA  je nevýherní, pouze pro zábavu, neposílejte nám proto tajenku. Budeme sice rádi, ale vás žádná odměna tentokrát nečeká…

Samozřejmě, že to není vše, co prázdninové číslo obsahuje. Doporučujeme si ho vyzvednout na jednom z ca  140 výdejních míst v kraji (jejich seznam najdete na www.zaprazi.eu), nebo se podívat na jeho elektronickou volně dostupnou verzi na našem webu.

PŘIPOMÍNÁME: V červenci má Zápraží redakční volno, přípravu dalšího čísla (zářijového) začneme od prvního srpnového týdne.

Pohodové prázdninově letní dny a příjemné čtení!