Budova ze 17. století prošla rekonstrukcí

Kostelec n.Č.l. – Školní lesní podnik ČZU dokončil náročnou rekonstrukci historické budovy bývalého hospodářského stavení, které leží na Českobrodské ulici v sousedství Domu Marie Terezie.
Historie této budovy sahá až do 17. století. Při rekonstrukci došlo k odhalení krovů a bylo potvrzeno, že pocházejí ze stejného období jako renesanční krovy zámku. Přední část objektu byla přestavována a pochází z pozdně barokního období.
Dům byl z majetku panství prodán v 19. století. Tehdy prošel rekonstrukcí a pamětníci ho znají jako hostinec Na nové. V této době bylo vybudováno dvojramenné schodiště, kterému dominovala studánka, kde pramenila podzemní voda. Zároveň se měnilo i okolí zámku – část zámeckého příkopu byla zasypána a na tomto místě začaly vyrůstat měšťanské domy (nyní tvoří dolní část náměstí).

Možná ještě pamatujete hostinského Borovičku
Hostinec fungoval ještě po II. světové válce. Starší občané možná ještě pamatují hostinského Borovičku. Další historie nebyla již tak slavná. Objekt fungoval jako skladiště brambor místního JZD. V 60. letech zde vznikly bytové jednotky. Na počátku 90. let vykoupila Česká zemědělská univerzita dům od restituentů. Ačkoliv se byty nacházely v havarijním stavu, stále je obývali nájemníci. Bylo však otázkou času, kdy se podaří zajistit peníze na rekonstrukci. To se podařilo a poslední tři roky zde probíhaly rozsáhlé stavební úpravy, které domu vrátili původní vzhled.

* Dům získal nejen nový reprezentativní vzhled, ale i nový způsob využití. V patře se nacházejí podkrovní apartmány a noclehárna pro turisty a sportovce. V přízemí funguje malá společenská místnost a malé wellness zařízení pro potřeby hostů.
* Provozovatel ŠLP bude volnou ubytovací kapacitu nabízet především návštěvníkům zámku – školním a turistickým výpravám. Ubytování mohou využít i svatby, které jsou na zámku velmi oblíbené. Vzhledem k tomu, že okolí města nabízí krásnou přírodu a spoustu cyklostezek, jsou v novém objektu vítáni i cyklisté, pro které je zde připravena i úschovna kol.
* Pro bližší informace volejte na 323 610 325, nebo www.slp.cz