Český Brod finišuje rekonstrukci staré radnice, na březen plánuje slavnostní otevření

Stavební část rekonstrukce většiny vnitřních prostor staré radnice č. p. 1 na nám. Arnošta z Pardubic, kde je knihovna a informační centrum (Red. pozn. a kde také máme dvě výdejní místa časopisu Zápraží), je téměř hotová. Zbývá dokončit nové schodiště do podkroví, které bude další etapou, a restaurovat stávající pískovcové schodiště do prvního patra. V celém objektu jsou nové podlahy, repasované nebo nové dveře, nainstalovány rozvody a osvětlení a vybudován nový výtah. Výtah zpřístupní městskou knihovnu a v budoucnu také podkroví seniorům i návštěvníkům se sníženou pohyblivostí.
 
V knihovně vznikly prostorné sály a obnoven byl také kdysi zaslepený vstup přímo ze schodiště. V přízemí i v prvním patře jsou vybudována nová WC, nové podoby se dočkal vstup do podzemí a obnoven je i výstup na balkon do náměstí.
 
 Ještě zbývá instalace interiérového vybavení, tedy nábytku a dalšího zařízení knihovny, která proběhne v následujících týdnech. Po nastěhování Městské knihovny Český Brod zpátky z provizoria je na březen plánováno slavnostní otevření celého objektu.