Regionální knihy a publikace

Regionální literatura jsou v běžném pojetí všechna literární díla, v nichž se výrazným způsobem obráží autorův vztah k určitému kraji, k jeho zvláštnostem společenským, kulturním i jazykovým, k jeho etnické i přírodní osobitosti. V užším smyslu jde o literaturu, která slouží specifickým kulturním potřebám určité krajové oblasti a spoluvytváří místní kulturní život.
(Slovník literární teorie, Praha:Čs. spisovatel 1984, s. 312)

Pod pojmem regionální literatury můžete najít knihy, publikace, sborníky, časopisy, ale i samostatně vydané články. Na této stránce bychom chtěli upozorňovat na zajímavé regionální tituly, které se vztahují k našemu kraji jihovýchodně od Prahy. Ne vždy je totiž možnost je zakoupit v běžné prodejní síti, ale pro patrioty, zájemce o historii či zvídavé čtenáře mají určitě svůj význam.

Víte o připravované knize? Vyšlo nějaké zajímavé pojednání, o kterém se domníváte, že by  měla vědět širší veřejnost? Bude vaše obec vydávat k výročí svému, spolku, nebo u příležitosti místního rodáka publikaci nebo třeba i soubor pohlednic? Dejte nám o tom vědět.
Kontakt: redakce@zaprazi.eu