Silvestrovské oslavy pohledem policie

V průběhu silvestrovských oslav v Praze policisté přijali na tísňovou linku bezmála tisíc volání. Nejčastěji se jednalo o oznámení použití pyrotechniky v místě, kde to zakazuje vyhláška, dále byly oznamovány drobné požáry košů a kontejnerů, policisté v průběhu noci řešili několik potyček, jak v centru města, tak v domácnostech mezi příbuznými a známými.

Policisté dále zasahovali při pádu muže, který vlastní chybou spadl z Vyšehradské skály, nebo se jim podařilo zadržet muže, který se po půlnoci vloupal do benzínové čerpací stanice v Černokostelecké ulici.

Celkem bylo v průběhu silvestrovské noci omezeno na osobní svobodě 9 osob, které se účastnili potyček na Václavském náměstí a v jeho okolí, dále policisté řešili bezmála sedmdesát přestupků, z nichž byla drtivá většina spojena se zákazem odpalování pyrotechniky.

Při bezpečnostním opatření byl zraněn dopravní policista, který zajišťoval uzávěru komunikace Václavského náměstí z důvodu zajištění bezpečnosti všech návštěvníků. Popáleninu na noze mu způsobila pyrotechnika, která jej zasáhla.

I přestože se policisté po celou noc v Praze nezastavili v porovnání s předchozími roky, se jednalo o jeden z klidnějších silvestrů.

zdroj a celé znění článku na  www.tydenikpolicie.cz