Kvalita vody pro koupání

Léto máme v plném proudu, počasí se opět rozhodlo atakovat tropické teploty a tak jsou v kurzu plovárny, koupaliště a také koupání v přírodě. A protože mnozí z našeho kraje na Zápraží vyrážíte i dále po Čechách a Moravě,  připomínáme, že aktuální informace mají stránky, kde je možné si zkontrolovat kvalitu vody v daném místě – www.koupacivody.cz
Další informace o  kvalitě vody nabízejí také jednotlivé hygienické stanice.

U nás na Zápraží je v současné chvíli v kategorii “Voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi” vedeno koupaliště na Vyžlovce a koupaliště Jureček v Říčanech u Prahy. Dále pak v těsném sousedství kupaliště Šeberák (pláž u mola) a koupaliště v Hostivaři (pláž 1).
V kategorii “Voda nebezpečná ke koupání či ohrožující zdraví” není evidována žádná vodní plocha.

+ Jak uvádí na svých stránkách Ministeestvo zdravotnictví ČR (celý článek zde, aktualizace 15/7/2022):

S pokračující rekreační sezónou hygienici pravidelně odebírají vzorky na určených koupacích lokalitách a vyhodnocují jejich kvalitu. K dnešnímu datu je evidováno pět „zákazů koupání“ (černý symbol) a pět lokalit bylo označeno jako nevhodné ke koupání (červený symbol). Voda se zvýšeným oživením sinicemi představuje zdravotní riziko pro koupající se rekreanty, proto se doporučuje aktuální hodnocení sledovat a varování hygienické služby respektovat.