Pomozte uchovat historii Mnichovic

Pomozte nám uchovat historii Mnichovic

Historie, ať již rodiny či daného místa, je to nejcennější, co můžeme našim potomkům uchovat. A současně je to to nejkřehčí – pamětníci odejdou, fotografie vyblednou a dokumenty se mohou zničit. Pomozte nám uchovat historii Mnichovic a jejich obyvatel pro dnešní děti a budoucí generace.

Historie Mnichovic je opravdu velmi bohatá. Víte, například o tajemných podzemních chodbách, víte, odkud kam vedly?  Byl v Mnichovicích Antonín Dvořák nebo ne? Otázek je mnoho, pomozte nám doplnit bílá místa naší historie.

Moc prosíme všechny, kdo mají jakékoliv dokumenty, fotografie či cokoliv spojeného s Mnichovicemi, zda by je mohli věnovat, popřípadě zapůjčit do městského archivu, abychom doplnili naše sbírky. Možná jste v Mnichovicích koupili starý dům a na půdě jste našli staré dokumenty, fotografie či artefakty a nevíte co s nimi, prosím nevyhazujte je a darujte je archivu. Budeme rádi i za sepsané příběhy, vzpomínky či pověsti. Případně se můžeme domluvit i na osobní schůzce.
Je nám jasné, že některé dokumenty či fotografie nechcete někomu darovat, ale budeme moc rádi, pokud nám poskytnete kopie či nám umožníte si kopie pořídit.
Dokumenty, fotografie i movité věci můžete přinést do Turistického a informačního centra Mnichovice nebo do Jiráskovy knihovny Mnichovice, ideálně s detailním popisem, aby bylo možné dané věci správně určit. Společně s archiváliemi zanechte, prosím, na sebe kontakt, abychom se s vámi mohli případně spojit a informace doplnit.

Kontaktovat nás můžete na e-mailu: archiv@mnichovice.cz nebo tel.: 732 134 906.

Děkujeme.

Veronika Veverková

knihovnice a archivářka města Mnichovice