Posprejované zdi u vlakového nádraží v Říčanech

Policisté z Říčan vyjížděli poslední den v loňském roce, tedy 31. prosince 2023 před 2. hodinou ranní, do Říčan k vlakovému nádraží, kde si hlídka městských strážníků všimla čerstvě posprejovaných zdí a posprejovaného okolí schodiště. Kamera na místě byla poškozena, proto z ní nejsou žádné dostupné záznamy, které by jednoho nebo více vandalů zachytily.

Strážníci místo kolem posprejovaných zdí prošli a několik sprejerů vyrušili při práci. Ti si strážníků z dálky všimli a dali se na útěk. Na místě ve spěchu zanechali batoh i několik tašek se spreji.

Policisté pátrají nejen po sprejerech, ale i případných svědcích, kteří by mohli pomoci s objasněním případu. Vzhledem k tomu, že na místě byla poškozena kamera, která by aktéry zachytila při práci, nemají policisté k dispozici jejich podobu. V okolí místa se policistům ale podařilo získat z kamerových záznamů fotografii, která zachycuje tři mladíky, kteří se v okolí místa pohybovali a mohli si sprejerů všimnout. Mohli si všimnout několika osob, které se pohybovaly s batohem a igelitovými taškami v okolí nádraží, ve kterých měli uložené spreje.

Žádáme svědky na fotografii, aby se policistům ozvali na tel. číslo 735 785 921 nebo na pevnou linku 974 881 730. Stejně tak žádáme i ostatní, kteří by svědky poznali nebo se v uvedené době na nádraží také pohybovali, aby se policistům z Říčan také ozvali na uvedená telefonní čísla.

 

Zveřejněno 2. 2. 2024 odkaz https://www.policie.cz/clanek/posprejovane-zdi-u-vlakoveho-nadrazi-v-ricanech.aspx