Požár prodejny v Tehovci u Mukařova. Zasahovalo 31 jednotek

Středeční (17.5.2023) požár prodejního skladu v Tehovci poblíž Mukařova a Říčan byl předběžně odhadnut na škodu ve výši 60 mil. Kč. Příčina požáru je v šetření.

K požáru hasičské jednotky vyjížděli zhruba v  18,30 h, ale vzhledem k jeho postupnému rozashu se jim ho pod kontrolu podařilo dostat až kolem  23 h. Hořel objekt řetězce společnosti Hecht, firmy se zahradní technikou. Kouř bylo vidět nejen v širokém okolí, ale viditelný byl třeba i z pražského Černého Mostu. Do akce se zapojilo 31 profesionálních i dobrovolných hasičských jednotek ze středních Čech a Prahy, což představuje na  200 hasičů, vyhlášen byl nejprve třetí později i čtvrtý, nejvyšší stupeň požárního poplachu. K požáru vyrazily mj. také jednotky z Kladna, Mělníka, Nymburka či Slaného, s velkokapacitními cisternami. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
Na místě byla přítomna i laboratoř, měřící koncentrace škodlivin v ovzduší. Zákaz větrání vydán nebyl. Jak nám ale  potvrdil náš zdroj ze sousedství poškozeného objektu, kouř během noci pronikl také do rodinných domků.

Více info HZS Středočeského kraje

Aktualizace  20/5/2023
Dle šetření hasičů bylo příčinou požáru prodejny se zahradní technikou Hecht v Tehovci  bylo vznícení akumulátoru v dílně elektronářadí.

Foto: www.hzscr.cz