Rekapitulace… rozhovory 2021

V každém letošním čísle časopisu Zápraží jste si mohli přečíst rozhovor se zajímavou osobností (osobnostmi), buď přímo žijící a působící v našem kraji nebo s určitou vazbou na něj. Rozhovory se nám ustálily jak dvoustránkové a nalézt je lze vždy na stranách  4 a 5.
Nestihli jste si konkrétní časopis vyzvednout na výdejním místě nebo jste ho neobdrželi? Chcete-li si (nejen) rozhovor,  jehož představitel Vás zaujal přečíst, zalistujte v našem archivu (horní lišta, odkaz Časopisy) na webu www.zaprazi.eu a máte k dispozici elektronickou verzi.

Časopis Zápraží – rozhovory 2021

12/2021
MAMMAS & MAMMAS
Místní ženský vokální soubor  působící (nejen) v kraji na Zápraží, v jehož čele stojí  Amálka K. Třebická.

11-2021
GITA MARCOLOVÁ
Textilní výtvarnice, návrhářka kostýmů, pedagožka a v posledních letech především malířka, žijící v Hrusicích. Její jméno najdeme u četných muzikálů (Dracula, Jesus Christ Superstar), operet i filmů a  zábavných tv pořadů.

10-2021
HANA A IVAN BRDIČKOVI
Majitelé unikátního říčanského arboreta a prvorepublikové vilky.

9-2021
ROMAN ŠULC A JAN KUBKA
Kolíňáci, profesně u železnice, ale srdcem cestovatelé. Natáčejí pořady  mj. pro Toulavou kameru či Objektiv.

7-(8)-2021
NIKOL A KAREL HEŘMÁNKOVI
Herci a divadelníci, jejichž domovskou scénou je pražské Divadlo Bez Zábradlí.

6-2021
IGOR MIKULA
Slovenský fotograf žijící v kraji na Zápraží, věnující se  tzv. wildlife fotografii. Letošní vítěz Czech Nature Photo 2021.

5-2021
OLGA ŠÍPKOVÁ
Česká sportovkyně, propagátorka (nejen) aerobiku, ale také podnikatelka, moderátorka či koučka. Co všechno dělá, co ji baví a jaké změny ji potkaly v posledních letech?

4-2021
STANISLAV HYBLER
Dlouhá léta se věnoval herectví a divadlu, ale nakonec se vrátil na začátek. K přírodě, k projektování zahrad a k budování  zahrady, která se časem stala jednou z mála soukromých botanických zahrad u nás. Najdete ji v obci Dubiny nedaleko Velkých Popovic.

3-2021
EVA KŘŠŇÁKOVÁ
Rodačka ze severní Moravy, která však žije v Kamenici, pracuje ve Velkých Popovicích. Autorka  knih a článků s regionální tematikou, rodinné kroniky a také knihy o Aljašce, která je hlavním tématem rozhovoru, který nám poskytla. Jak se tam dostala, co tam dělala a proč hledá své kořeny?

(1)-2-2021
PETR JANDA
V únorovém čísle se muzikant  a frontman kapely Olympic, Petr Janda, rozpovídal nejen o hudbě, nové desce, ale také o Hradci u Stříbrné Skalice, kde již dlouhá léta se svou rodinou žije.