Rozhovor s Olgou Šípkovou 5/2019

Dvojnásobná mistryně Evropy a mistryně světa ve sportovním aerobiku Olga Šípková již mnoho let patří do „rodiny“ lektorů SKC Ondřejov. Její lekce aerobiku patří mezi nejoblíbenější.  Ženy i dívky si pochvalují, že dostanou pořádně zabrat  a navíc při cvičení panuje skvělá atmosféra. Olga se však nezaměřuje pouze na aerobik. V SKC Ondřejov můžete navštívit i lekce jógy, které Olga vede.
Jak dlouho se józe věnujete?
Asi deset let a stále je co se učit. Chodím na semináře a čerpám inspiraci od různých lektorů. Na základě  všech poznatků a dlouholetých zkušeností jsem si vytvořila svůj vlastní styl. Nezařazuji meditační cvičení, ale spíše zdravotní, na protažení a posílení různých svalových skupin. Ačkoliv preferuji aktivnější druh jógy, nejsme ošizeni o celkové zklidnění. Snažíme se vnímat každý, i nepatrný pohyb. Samozřejmě dbáme na správné dýchání. Někdo může namítnout, že nejde o „správnou“ jógu. Podle mého názoru je jedno, zda toto cvičení nazveme relaxací, posilováním či jógou. Důležité je, že jde o velmi prospěšný pohyb pro naše tělo i duši. Každý lektor je jiný, díky tomu se vytváří široká nabídka a každý si může vybrat podle svého temperamentu tu „svou“ jógu.
V SKC Ondřejov vedu nedělní lekce. Je to skvělé zakončení víkendu a nastartování do nového týdne. Také pořádám cvičící zájezdy k moři. Není nic krásnějšího, než cvičit jógu na břehu moře.
Co to je deepWork?
To je další novinka, kterou zařazuji vždy jednou měsíčně – každé čtvrté úterý. Před pár lety jsem prošla školením a deepWork mne nadchnul. Je to cvičení pro všechny – muže i ženy a každý si najde svou obtížnost. Lekce má několik částí a cvičí se bosky na podložce. Cvičení vychází z principů tradiční čínské filosofie, rovnováhy jin a jang. Části se jmenují podle jednotlivých elementů: země, dřevo, oheň, kov a voda. Podle toho se mění náplň a intenzita jednotlivých částí. Struktura celé lekce je úžasná a kdo chce, dá si pořádně do těla! Lekce má rozcvičovací část, protahovací, balanční, kardio i posilovací. Všechny srdečně zvu, i muže, kteří s námi rádi cvičí! Info o konání lekce je vždy na stránkách SKC Ondřejov.
Oslavila jste „padesátku“, řešíte nějak svůj věk, vrásky?
Vrásky mne docela baví, nic s nimi nedělám, neboť jsou mou součástí a z nich poznat, že žiji opravdově a moc ráda se směji. S únavou je to už horší. Dlouho mi trvalo, než jsem se naučila odpočívat. Nyní si už dokážu doma odpoledne i lehnout, abych nabrala sílu. Zvlášť, když vstávám v půl páté na ranní přímý přenos v Seznam TV, kde v současné době pár dnů v týdnu moderuji.