Soutěž o Nejlepší obecní / městský zpravodaj zná své letošní vítěze – bodovala také Uhříněves

Velehrad se stal  4. července 2021  místem slavnostního vyhlášení výsledků již 10. ročníku celostátní soutěže O nejlepší obecní či městský zpravodaj.

Obecní zpravodaje
V kategorii obecních zpravodajů zabodoval nejlépe Babický zpravodaj, jehož vydavatelem je obec Babice nad Svitavou v Jihomoravském kraji. Na druhém místě se umístil Zpravodaj obcí Zdechovice a Spytovice z Pardubického kraje, třetí nejlepší zpravodaj vydává městys Pozořice rovněž v Jihomoravském kraji.

Městské zpravodaje
Porota se shodla na tom, že z přihlášených městských zpravodajů je tentokrát nejlepší Jablonecký měsíčník, který vydává město Jablonec nad Nisou v Libereckém kraji, druhý největší počet bodů získal Zpravodaj města Uherské Hradiště ze Zlínského kraje, třetí nejlepší je Uhříněveský zpravodaj z městské části Praha 22.

Zpravodaj MAS
Sedmičlenná porota složená ze zástupců vyhlašovatelů a profesionálních novinářů či grafiků
vybírala i nejlepší zpravodaj mikroregionů či MAS. Z přihlášených nakonec postavila na první místo

MAS Stolové hory, z. s., která vydává zpravodaj Stolovky. Tato místní akční skupina působí na území Hronovska, Policka a města Náchod.

Soutěž vyhlašuje Civipolis o.p.s., Katedra politologie FF UP v Olomouci, UNIVES.EU, Sdružení místních samospráv ČR, Angelus Aureus o.p.s. a Středomoravská agentura rozvoje venkova.

Zdroj: TZ_2021