Nejen za ceny jízdného, ale i za parkování na P+R si připlatíte

Ještě jednou se vracíme k tématu zvýšení cen jízdného hromadné dopravy a v Praze a Středních Čechách. Jak jsme již uváděli:

Od 1. srpna  2021 se mění ceny jízdného. A to jednorázových jízdenek dopravního systému v rámci Prahy a Středočeského kraje, a u kraje i předplatních kuponů. Jinými slovy: cestování příměstské a po Praze linkami MHD a PID dozná cenových změn.
Ceny jízdenek na území Středočeského kraje budou (kromě varianty 15 minut/18 Kč a dvoupásmové jízdenky za 22 Kč) odstupňovány po 10 korunách. 3 pásma – 30 Kč, 4 pásma – 40 Kč a např. jízdné 13 pásem 130 Kč (dosud 100 Kč). Praha nemění ceny kuponů, ale dojde k navýšení (úpravě) cen pro jednotlivé jízdy: 30minutová bude za 30 Kč (dosud 24 Kč) a 90minutová za 40 Kč (dosud 32 Kč). Novinkou bude jednorázové jízdné pro lanovku na Petřín (60 Kč), nebo vícedenní druhy jízdenek pro turisty.

Co jsme ale dříve nezmínili je, že dochází také ke změnám pro ty, kteří využívají parkovišť P+R (zaparkuj a jeď). Nejen  že nyní (tj. od 1. srpna 2021) parkoviště budou zařazena do zón podle dostupnosti MHD a jejich umístění, ale podle toho se mění i výše parkovného. Doposud řidiči platili 20 Kč za denní stání  (vyjma parkoviště u Kongresového centra nebo P+R byla bezplatná); celkem jich Praha provozuje  20 (parkovišť typu P+R).

Cena za parkování na parkovištích P+R platná v den poskytnutí služby do ukončení denního provozu parkoviště činí 0/50/100 Kč (nehlídaná P+R jsou zdarma, hlídaná P+R dále od centra za cenu 50 Kč/den a parkoviště blíže centru za 100 Kč/den). = Zdarma tedy zůstávají parkoviště v Běchovicích, Braníku, v Tróji a na Skalce 2 s tím, že parkování je omezeno na 12 hodin. Ostatní parkoviště jsou zpoplatněna, 100 Kč za den zaplatíte na Ládví, u Kongresového centra a v Holešovicích.

Ceny, vč. cen za noční parkování či mimo provozní dobu  viz tabulka níže (odkaz: https://www.dpp.cz/cestovani/parkovani-p-r)