Změny v dopravě od 1. srpna (resp. 16. srpna) – AKTUALIZACE

1)

Od 16. srpna 2021 (původně avizované datum 1. srpna se posunulo: Posun o 2 týdny je způsoben zpožděním dodávek některých komponent systému i deštivým počasím, které mírně pozdrželo realizaci vodorovného dopravního značení.) vstoupí v  Říčanech v platnost nový parkovací systém. Říčany se tak rozdělí do parkovacích zón a řidiči (místní i návštěvníci) tudíž budou moct využívat předplacených parkovacích karet, nebo platit parkovné na ulici. Veškeré informace, ceník předplatného a dostupné varianty předplatného, stejně jako info o umístění automatů a placení (kartou, mincemi) či zodpovězení otázky Co si od zavedení parkovacího systému v Říčanech slibují? najdete na www.parkujdobre.cz.

2)

Od 1. srpna  2021 se mění ceny jízdného. A to jednorázových jízdenek dopravního systému v rámci Prahy a Středočeského kraje, a u kraje i předplatních kuponů. Jinými slovy: cestování příměstské a po Praze linkami MHD a PID dozná cenových změn.
Ceny jízdenek na území Středočeského kraje budou (kromě varianty 15 minut/18 Kč a dvoupásmové jízdenky za 22 Kč) odstupňovány po 10 korunách. 3 pásma – 30 Kč, 4 pásma – 40 Kč a např. jízdné 13 pásem 130 Kč (dosud 100 Kč).

Praha nemění ceny kuponů, ale dojde k navýšení (úpravě) cen pro jednotlivé jízdy: 30minutová bude za 30 Kč (dosud 24 Kč) a 90minutová za 40 Kč (dosud 32 Kč). Novinkou bude jednorázové jízdné pro lanovku na Petřín (60 Kč), nebo vícedenní druhy jízdenek pro turisty.

 www. pid.cz