11-2023 Zápraží

Rozhovor s Michaelou Zemánkovou, spoluzakladatelkou a ředitelkou soukromého útulku Dogpoint o.p.s. nás zavede mezi psy i objasní fungování takového zařízení.

Stránky věnované historiijsou zároveň i malým tipem na zajímavý výlet – víte, že poblíž Jesenice je zřejmě nějstarší pomník u nás,  postavený jako přípomínka dopravní nehody? Ta se zde stala roku 1706…

Pro příští rok připravujeme  určité změny, hledáme nová výdejní místa pro časopis Zápraží! Máte nějaký tip? Dejte nám vědět.

Nová sezóna začala v SKC Ondřejov, novinkou  jsou mj. kurzy šermu, skupinová fyzioterapie nebo také rodinný klub s kavárnou se skvělými zákusky.

Ve Slušticích se bývalý hostinec dočká nových oken, a to díky finanční dotaci přes MAS Pošembeří o.p.s.

Moderní školní kuchyni, která vaří nejen pro jejich školu Magic Hill, mají ve Světicích. Jak by mohlo a mělo vypadat  současné stravovaní a nabídka v jídelnách?
ZUŠ Říčany má za sebou rok spolupráce s Národním divadlem v Praze, jak to vypadalo na Mezinárodním televizním festivalu Zlatá Praha, kde se o spolupráci promítal dokument?

Kultura s nástupem listopadu nestagnuje, stále je kam zajít, co zajímavého navštívit. Bohatý program nabízí zámek Berchtold,  za kulturou vyražte třeba i do KC Labuť Říčany, kde už zahájili i předprodej na příští rok, nebo si projděte nabídku CVIK v Českém Brodě.