Oslavy Dne Země na Klepci /plakát, článek/

Den Země
Každoročně si ho připomínáme 22. dubna, kdy ve více než 190 zemích světa se konají akce na propagaci a podporu ochrany životního prostředí a budoucnosti Země.
Počátky této akce je nutné hledat za oceánem, kdy se v USA první oslava Dne Země konala, a to již v roce 1970. Hned první ročník měl úspěch, široká odezva na sebe nedala dlouho čekat a akce se rozšířila po celém světě. U nás máme duben navíc spojen i s dalšími činnostmi podobného rázu, např. jarním úklidem Ukliďme Česko (www.uklidmecesko.cz). Hlavním letošním úklidovým dnem sobota 2. dubna, v době uzávěrky Zápraží 4/2022 bylo zaregistrováno na 3500 úklidů po celé ČR.

Po uzávěrce dubnového čísla se k nám do redakce dostal i plakát, zvoucí na Klepec.
Oslavy Dne Země na Klepci u Přišimas se poslední dva roky nekonaly, tak si je letos nenechte ujít, vydejte se na výlet na zajímavé místo a poznamenejte si datum sobota 23. dubna 2022 od 14 hodin!

Přidáváme tedy nejen výše uvedený plakát, ale také naši pozvánku na Klepec u Přišimas, resp. náš článek ze Zápraží 10/2020.
Článek si můžete také přečíst a časopis prolistovat v našem archivu na webu www.zaprazi.eu, kde máme každé číslo pro zájemce volně k dispozici.